budka na plantacji truskawek w której można kupić truskawki prosto z pola lub zapłacić za samodzielnie zebrane truskawki
+100km,  w Hannoverze

Sezon na truskawki w Niemczech

Sezon na truskawki w pełni. Owoce w swoim najlepszym wydaniu – słodkie i soczyste – kuszą zarówno na sklepowych półkach, jak i gęsto rozsianych w całych Niemczech przydrożnych budkach. Truskawki można kupić na każdym kroku, ale jeszcze lepiej – samodzielnie je pozbierać! Jak to wygląda w praktyce? O tym opowiem Ci w dzisiejszym wpisie.

Truskawkowe pola …

Rodzinne wyprawy po truskawki w Niemczech to swego rodzaju świecka tradycja. A przynajmniej jedna z bardziej popularnych familijnych rozrywek o tej porze roku. I nic dziwnego – spacer z koszykiem po pachnących polach to dla dzieci fajna przygoda, a dla rodziców sentymentalna podróż do czasów ich dzieciństwa, kiedy owoce smakowały lepiej, pachniały mocniej, i w ogóle żyło się jakoś “bardziej”.
Samodzielne zbieranie truskawek z pola to – poza tym, że fajny sposób na wspólne spędzanie czasu – także oszczędność pieniędzy. Średnia cena za kilogram uzbieranych truskawek wynosi w tej chwili (czerwiec 2023r) około 5€ za kilogram. To mniej więcej połowa ceny sklepowej, więc opłaca się nie tylko przy większych ilościach. Warto zabrać ze sobą koszczek lub inny pojemnik, aby nie płacić dodatkowo za kobiałkę.

Gdzie samodzielnie zbierać truskawki w Niemczech

Jeśli narobiłam Ci apetytu na truskawki nie pozostaje nic innego jak ruszyć na pole. Gdzie szukać takich miejsc? Nic prostszego – wystarczy, że wpiszesz w Google Maps hasło Erdbeeren pflücken i nazwę swojej miejscowości. Gwarantuję Ci, że w promieniu 15 km znajdzie się przynajmniej kilka plantacji truskawek, na których możesz samodzielnie zbierać owoce. Zwróć tylko uwagę na to, w jakich godzinach plantacje są dostępne dla klientów, bo nie są to miejsca, które działają całodobowo… . A szkoda 😉

Jeśli mieszkasz w Hannoverze lub okolicy odwiedź koniecznie:

  • Erdbeer-Hof Gleidingen w Laatzen
  • Erdbeereparadies Krähenwinkel w Langenhagen
  • Sanders Erdbeerhof w Wennigsen
  • Frickes Erdbeeren w Ronnenbergu, gdzie poza zbieraniem truskawek jest jeszcze …

Truskawkowa kawiarnia w Ronnenbergu

Erdbeere Cafe w Ronnenbergu to sezonowa kawiarnia, w której wszystko kręci się wokół truskawek.

Dookoła niewielkiego jeziorka powstała infrastruktura, dzięki której od maja do końca lipca mogą przyjemnie spędzić czas zarówno dzieci, jak i dorośli.

Menu kawiarni nie jest długie, a jego podstawą są truskawki:

  • ciasto truskawkowe
  • gofry z truskawkami
  • lody truskawkowe
  • truskawkowe mleko
  • truskawki z bitą śmietaną

Na miejscu możesz także zamówić kawę – tradycyjną lub mrożoną – i herbatę.


Obok kawiarni powstał plac zabaw, na którym oprócz tradycyjnych atrakcji, jak huśtawki czy dmuchany zamek (a właściwie wielka, dmuchana truskawka 😉 ) dzieci mogą wspinać się na piramidę zbudowaną ze snopków siana lub z opon, a także zasiąść za kierownicą prawdziwego traktora, a od lipca można także skorzystać z dodatkowej atrakcji jaką jest labirynt w polu kukurydzy.
Warto wiedzieć, że rodzina Fricke, która prowadzi to miejsce, jest związana z rolnictwem od ponad 300 lat. Każde pokolenie wnosi do truskawkowego biznesu coś nowego. Warto odwiedzić to miejsce i przekonać się na własnej skórze jak fajne rzeczy można stworzyć, jeśli robi się coś z pasją.

Wyprawa na truskawkowe pole i samodzielne zbieranie truskawek to fajny pomysł na rodzinną wycieczkę. Gwarantuję, że zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mieli z tego wielką frajdę!

Więcej pomysłów na rodzinne wypady znajdziesz na moim Instagramie – zaobserwuj mój profil aby niczego nie przegapić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *