Plac zabaw WaKiTu
Czas wolny,  w Hannoverze

Wakitu – najfajniejszy plac zabaw w Hannoverze

O WaKiTu pisałam już – łohoho – 4 lata temu. Na starym blogu, w poście pod identycznym tytułem, zachęcałam do odwiedzenia tego miejsca. Jednak wczorajsza, dość spontaniczna wycieczka na leśny plac zabaw WaKiTu uświadomiła mi, że wpis jest nieaktualny. Od naszej ostatniej wizyty tam bardzo dużo się zmieniło, przybyło nowych atrakcji. Jednak nadal jest to najfajniejszy plac zabaw w Hannoverze! Zresztą sprawdź sama.

Skrzynia skarbów WaKiTu
Piracka skrzynia skarbów – WaKiTu

– Wow! Tu jest nawet złoto! – wykrzyknął pięciolatek na widok nowego obiektu. Duży statek piracki to nowość na WaKiTu. Dopracowany w najmniejszych szczegółach, wykonany z naturalnych materiałów i pomalowany w stonowane barwy jest z pewnością największą atrakcją placu. Na pokład statku prowadzi kilkanaście dróg o różnych poziomach trudności, a na ląd można się ześlizgnąć po zjeżdżalni. Jak na statek piracki przystało – nie zabrakło w nim także bocianiego gniazda.

Statek piracki na placu zabaw WaKiTu
Wakitu statek piracki

WaKiTu to jeden z najstarszych placów zabaw w Hannoverze, a jego historia sięga 1895 roku. To obszar o wielkości niemal 14000 metrów kwadratowych, ogrodzony i zagospodarowany z myślą o dzieciach w każdym wieku. Jego nazwa przywodzi na myśl indiańskie skojarzenia, jednak pochodzi od pierwszych sylab słów Wald-Kinder-Turnen, co można tłumaczyć mniej więcej jako gimnastyka dla dzieci lasu. I nie ma w tym tłumaczeniu przesady, bo udostępnione dzieciom atrakcje są niezwykle przemyślane, i zachęcają dzieci w każdym wieku do aktywnego korzystania.  

Spielplatz WaKiTu Hannover
Pajęczyna do wspinania się – WaKiTu

Niemniej wśród atrakcji jest także kilka nawiązań do indiańskiej wioski – jak pajęczyna do wspinania która przypomina indiański totem, czy wysoka zjężdżalnia w kształcie indiańskiego tipi. Zjeżdżalnia to przy okazji bardzo dobry punkt obserwacyjny, z którego rozpościera się widok na cały plac.

zjeżdżalnia na wakitu
Spielplatz WaKiTu

Cały plac zabaw to ogromna piaskownica, na której oczywiście nie mogło zabraknąć działającej w sezonie pompy wodnej. Dookoła głównego placu rozmieszczone są mniejsze atrakcje, także dostosowane do małych dzieci, jak huśtawki czy koniki na sprężynach. Jest też bardzo dużo ławek i stołów przy których zarówno dzieci, jak i dorośli mogą sobie zrobić przerwę.

Plac zabaw WaKiTu

Plac zabaw WaKiTu znajduje się na wysokości Hohenzollernstraße 57. Od ulicy oddziela go ściana drzew, które tworzą Eilenriede – kompleks leśny w środku miasta. Dzięki tej lokalizacji bardzo duża część placu zabaw znajduje się w cieniu.

Na miejscu działa kiosk, w którym można kupić drobne przekąski – frytki, precle, ciasta czy lody, oraz kawę. Jest też publiczna, bezpłatna toaleta z przewijakiem.

Bezpośrednio z placem zabaw sąsiadują inne atrakcje – tor wspinaczkowy i pole do minigolfa, jednak te są już dodatkowo płatne.

Bocianie gniazdo na placu zabaw wakitu

Na koniec kilka wskazówek dotyczących dojazdu:

  • przy ulicy Hohenzollernstraße, wzdłuż ściany lasu, znajduje się parking, jednak w godzinach popołudniowych znalezienie miejsca parkingowego może nie być łatwe
  • dużo łatwiej zaparkować jest przy Walderseestraße, ale stamtąd trzeba kawałek przejść – na szczęście przez las
  • jeśli chcesz skorzystać z komunikacji miejskiej najbliższym przystankiem jest Lister Platz do którego dojeżdżają autobusy linii 100 i 134 oraz U-Bahn 3,7 i 9

Plac zabaw WaKiTu

Po więcej wskazówek odnośnie atrakcji dla dzieci w Hannoverze i okolicach zapraszam Ciebie na mój Instagram – w wyróżnionych relacjach znajdziesz pomysły przetestowane przez nas osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *