hanower-z-dzieckiem
Czas wolny,  w Hannoverze

Zaczarowany las – Zauberwald Hannover

zauberwald-zaczarowany-las-hannover

Zauberwald Hannover, czyli zaczarowany las, to niezwykłe miejsce na mapie miasta, w którym natura spotyka się ze sztuką pod postacią galerii rzeźb wykonanych z naturalnych materiałów znalezionych w lesie.

mapa-zauberwald-hannover

Zauberwald znajduje się na zachodnim brzegu jeziora Maschsee. Aby do niego dotrzeć należy zboczyć z utartej ścieżki wokół jeziora za wypożyczalnią sprzętów wodnych, następnie przejść przez most w kierunku Oherdamm i tuż za nim skręcić w lewo, w wąską ścieżkę biegnącą wzdłuż rzeki Leine. Dalej trzeba być czujnym i patrzeć cały czas w prawo, wypatrując prześwitu pomiędzy drzewami. Albo wspomóc się Google Maps, które niezawodnie poprowadzi do celu.

Galeria czynna jest cały rok i zmienia się nieustannie – dochodzą nowe rzeźby, stare są naprawiane lub usuwane. Wstęp jest bezpłatny a jedyną zasadą panującą na miejscu jest prośba o niedotykanie eksponatów.

zauberwald-hannover

Kiedy już dotrzesz na miejsce – miej oczy szeroko otwarte. Choć to i tak nie gwarantuje, że uda Ci się zobaczyć wszystko. Niektóre rzeźby kryją się za drzewami, niektóre wysoko ponad głowami odwiedzających.

zaczarowany-las-hannover
dziecko-w-hanowerze

Część eksponatów jest śmieszna, część po prostu ładna, a niektóre niosą ze sobą głębszy przekaz, puszczając oko do tych starszych odbiorców.

hanower-z-dzieckiem

Galeria nie jest duża, jednak warto obejść ją kilkukrotnie dookoła – gwarantuję, że za każdym razem znajdziesz coś nowego. A przy odrobinie szczęścia spotkasz wiewiórkę, która wpada na ucztę do domku krasnoludków 😉

hannover-mit-kind
hannover-dla-dzieci

Daj znać w komentarzu, czy planujesz odwiedzić to miejsce? A może już tam byłaś?

Sprawdź także zapisaną relację „Zauberwald” na moim instagramie (klik) i przekonaj się, jak niezwykłe to miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *